Strony: 1
KOOL
Napisano: Środa, 23 Kwietnia 2008, 10:04:08Cytuj Do góry
Zarejestrowany
Ilość wiadomości: 7
Dołączył: 12.4.2008
Witam
Byłem na spotkaniu mieszkańców Centrum z burmistrzem. Zapytałem czy na nowej stronie przewiduje się istnienie forum dyskusyjnego, jeżeli nie to jakie są powody nieumieszczenia forum i kto podejmował decyzje w tym temacie?
Odpowiedzi mnie rozczarowały bowiem dowiedziałem się, że forum nie będzie istniało, ponieważ forumowicze (nie mylić z mieszkańcami Wisły) wypisywali nieprawdziwe informacje, szkalujące „naszych” przedsiębiorców, zniechęcali do przyjazdu do Wisły. Forum było anonimowe – tłumaczono, dlatego niektórzy pozwalali sobie na zbyt wiele i żadne argumenty do nich nie docierały.

Pozwolę sobie na chwilę własnych przemyśleń. Moje obserwacje Wiślańskiego forum tylko w części mogą potwierdzić słowa burmistrza, że takowe wpisy były, jednak co do oceny forum którego knsekwencją była jego likwidacja zdanie moje jest odmienne.
- niesłuszne szkalujące „naszych” przedsiębiorców wpisy dotyczyły jednego przedsiębiorcy, który udowodnił, że forum nie jest anonimowe a panienki wcześniej Go szkalujące przepraszały podpisując się z imienia i nazwiska. Dopatrzyłem się jeszcze paru negatywnych wpisów tyczących „naszych” przedsiębiorców, których jednak nie nazwał bym oszczerczymi, ktoś napisał, że coś mu nie smakowało w miejscu „X” a kilkunastu innych na ten przykład o sławnych kwaterach z ulicy Towarowej pisało.
Szkoda, że likwidując forum odrzucono jakby, tych wiele wpisów bardzo pozytywnie oceniających „naszych” przedsiębiorców, czasem wręcz osobistych, że wspomnę tylko: „Janeczkę”, „Gorolską Izbę”, „A Propos”, „Alcatraz”, pawilonik „Dany” w parku, czy też kilku kwaterodawców których nazw czy adresów pamięć moja nie sięga.
- wpisów dosłownie zniechęcających do odwiedzenia Wisły znalazłem jeden. Myślę, że nie zaszkodzil on wizerunkowi naszej Wisły na tyle by ktoś z wczasów u nas zrezygnował. Ogólnie ludzie, także forumowicze niegłupi są i taki wpis z przymruźeniem oka traktują. Bez nawet cienia złośliwości, uważam, że bardziej wizerunk Wisły może ucierpieć w oczach tych którzy byli na zakończeniu poprzedniego TKB i deszczyk ich zleje na tegorocznym TKB.
- na deser inne negatywne wpisy, tych faktycznie było najwięcej a dotyczyły działań naszych władz miasta. Każda władza musi się liczyć z krytyką. Myślę, że nie ma co się obrażać na ludzi za słuszną krytykę a z tą niesłuszną należy polemizować. Chwała burmistrzowi za umieszczanie odpowiedzi na zlikwidowanym forum.Owszem, może polemizowanie jest zbyt absorbujące dla władzy, ale czy władza spodziewała się, że będzie mieć z górki? Poloczek nie odpowiadał i myśle, że to nie był powód dla którego przegrał po dwóch kadencjach.

Nie neguję prawa władzy do nieumieszczania forum. Sposób w jaki to uczyniono nie jest jednak do zaakceptowania, przynajmniej przeze mnie. Co prawda odpowiadając na pytanie burmistrz stwierdził, że odbyło się głosowanie (jeden głos wstrzymujący) a więc demokrtycznie, na co ja odrzekłem, być może lekko podniesionym glosem i niegrzecznie przerywając, za co przepraszam, że „to nie ma nic wspólnego z demokracją”. Tak mi się przynajmniej wydaje. Niepewność co do słów przeze mnie wypowiedzianych zasiała we mnie notatka ze spotkania zamieszczona na nowej stronie gdzie napisano, że jeden z uczestników krzyknął, że jest to „zamach na demokrację”. Zawsze daleki byłem od używania górnolotnych i pustych haseł więc jakoś mi nie pasują te słowa włożone w moje usta, byc może jednak ..... Rozmawiałem z jednym z uczestników spotkania - „wydaje mi się, że raczej to drugie” tak odrzekł gdy zapytałem czy użyłem słów o zamachu na demokrację czy też to nie ma nic wspólnego z demokracją. Niestety pozostanę w niepewności chyba, że ktoś miał włączony dyktafon to z chęcią posłucham i jakby co to w pierś na tym forum się uderzę. Gdyby tak forum bylo, człek by napisał i czarno na białym by miał i o zdrowie się nie martwił.

W mojej ocenie Wiślańskie forum statystycznie normalne było, być może krytycznych uwag pod adresem władzy była ponadprzeciętna ilość, ale czy może to być jeden z powodów do zamknięcia forum, jeżeli tak to trąci to dla mnie Białorusią, albo sklepami zamykanymi dla dobra społeczeństwa by społeczeństwo w kolejkach stać nie musiało. Nie uszczęśliwiajcie nas na siłę.
Byc może nie nazbyt wnikliwie śledziłem forum i mylę się co do ilości żółci wylanej na „niewinnych” jeżeli ktoś tak uważa to myślę, że jest spośób na rozstrzygnięcie ewentualnego sporu przez udostępnienie treści archiwalnych wpisów Wiślańskiego forum.

Na zakończenie jeszcze raz dziękuję panu burmistrzowi za udzielanie odpowiedzi i mam nadzieję, że może jeszcze kiedyś pomyślimy o forum na nowej stronie Wisły, być może zmieniając sposób logowania.

Pozdrawiam
KOOL
drjeckyl99
Napisano: Czwartek, 24 Kwietnia 2008, 16:16:05Cytuj Do góry
Zarejestrowany
Ilość wiadomości: 3
Dołączył: 24.4.2008
hmm smutne... po czesci sie z Tobą zgadzam.Forum jestpotrzebne tylko zrobione z głowa tak jak mówisz. Ale patrzac na ostatni miesiac kiedy ono istaniało to wiekszosc postów zaczeła zamieniac sie w pyskówke. Szczególnie posty o drogach. Ja rozumiem że na każdej dziedzinie każdy z mieszkańców chce miec nową nie dziurawą droge. Odniosłem wrażenie że wiekszosc myslała że zaraz po wyborach miesto weźmie sie za remonty wszystkich dróg - już od razu bo tak Burmistrz powiedział (no bez jaj).Rozmawiałem z paroma znajomymi (spoza Wisły) którzy czytali nasze forum i zapytali sie mnie co sie dzieje że tak sie wszyscy żrą miedzy sobą i atakują- to czesciowo wyjasnia czemu forum znikneło ;/ - choc ja osobiscie żałuje że tak sie stało bo każdy powinien mieć prawo ustosunkowania sie do wydarzeń w Wiśle.

PS dla tych co nie kojarzą tego nicku to mój dawny nick z forum to marcom99
No cóż forum nie ma to ja tu sie zadomawiam Mam nadzieje ze to forum sie ożywi
Margaretka
Napisano: Czwartek, 24 Kwietnia 2008, 21:54:15Cytuj Do góry
Zarejestrowany
Ilość wiadomości: 1
Dołączył: 24.4.2008
wyrazy uznania za walke o forum,nowa strona Wisly jest do kitu,nie moglam uwierzyc ze zlikwiduja forum usprwiedliwiajac sie dobrem miasta-bardzo dyplomatycznie! Nic straconego,spotykamy sie na forum Malinki albo na nowym forum-pozdrawiam -Margaretka
bubro
Napisano: Piątek, 25 Kwietnia 2008, 7:50:27Cytuj Do góry
Administrator
Ilość wiadomości: 106
Dołączył: 4.5.2006
Jak się ktoś znajdzie, kto stworzy nowe niezależne wiślańskie forum to będzie fajnie
Można by wykupić jakąś chwytna domenę, żeby łatwo było zapamiętać adres... jak będą oczywiście sponsorzy...
Póki co można swobodnie korzystać z Forum Malinki
malisia
Napisano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 13:32:13Cytuj Do góry
Zarejestrowany
Ilość wiadomości: 35
Dołączył: 5.9.2006
Witam.

Byłam bardzo zdiwiona że na nowej stronie Wisły nie ma forum. Zgadzam się że dużo było pyskówki na starym forum ale były też ciekawe dyskusje i pomysły na to co można w mieście zmienić by było bardziej atrakcyjne.Poza tym stwarzało ono możliwość zadania pytań burmistrzowi , w końcu nie każdy mieszkaniec ma możliwość spotkania go. Moi znajomi chwalili fakt że na forum wymieniane były opinie o hotelach, kwaterach czy pensjonatach a także o obiektach gastronomicznych, i często korzystali z rad forumowiczów. Jednym słowem wydaje mi się że władze Wisły popełniły duży błąd likwidując forum , wzbudzi to nie zadowolenie mieszkańców, w dodatku jeśli powstanie nowe niezależne forum nie mędą miały żadnej kontroli nad wypowiedziami forumowiczów.

Pozdrawiam
Strony: 1

  

     Skocz do forum: